מסחור חזותי תכנון יישום ובדיקה

Home » העיתונות » מאמרים » מסחור חזותי תכנון יישום ובדיקה

מסחור חזותי תכנון יישום ובדיקה

אנו מחליטים הרבה מאד החלטות מכריעות בחיינו על סמך חוש הראיה החוויה הויזואלית מעשירה את חיינו וקשה לדמיין אותם בלעדיה. בסביבה קמעונאית המסחור החזותי זוכה לחשיבות גדולה בשנים האחרונות ורשתות קמעונאיות רבות מקדישות משאבים במלאכת התכנון והיישום של המעטפת הויזואלית בשטח המכירה.

מסחור חזותי הנו תכנון נראות תוכן המרחב תוך מחשבה על הרגשות שהוא יפעיל אצל קהל הלקוחות, כל זאת בכדי לעודד אינטרקציה בעלת אופי מסחרי. קיימים מודולים מגוונים ליצירת סביבה שמציגה את המותג, המוצרים ומעבירה מסרים שמעודדים רכישה. במסחור חזותי מתייחסים גם לתקשורת באמצעות:

מסרים מודפסים,סדר צבעים,מוצרים תומכים, תכנון גובה ועוד על מנת להביא לסידור מיטבי, חשיפת המוצרי באופן ידידותי ומושך לצרכן.  איזון בין ניצול כל שטחי המסחר וחשיפת המוצרים תעודד רכישה.
פלנוגרמה היא תכנית המנחה את צוות החנות להצבה אופטימלית ויזואליתומסחרית של המוצרים על גבי המדפים, וכתוצאה להביא לגידולבמכירות וברווח. תכנון נכון של פלנוגרמה מאפשר לקונה להתמצאבמחלקה/ קטגוריה ולמצוא את המוצר שהוא מחפש בקלות, לקדם מוצרים מסויימים ולהשפיע על סדר עדיפות הקונים.
תועלות תכנון ה VM:
  • ניצול שטח המדף באופן אופטימלי.
  • להוות אמצעי לתקשורת בין גורמי התכנון במטה לשטח- בחנות.
  • אופטימיזציה של המגוון והצבתו בחנות.
  • מודעות גבוה יותר למותגים/ מוצרים שונים.
  • הבטחת רמות מלאי מספיקות.

חשיבות היישום והבדיקה

תהליך תכנון ויישום תכנית המסחור החזותי כולל מספר שלבים והינו מחייב בקרה ועדכון שוטף . מחקרים רבים מצביעים על התועלת הנובעת מתכנון ויישום אפקטיבי ומציינים שיפור של כ30% במכירות ושיפור שביעות רצון של הקונים. כלים מתקדמים לאיסוף המידע באמצעים טכנולוגים מתקדמים(IMAGE RECOGNITION ) ובאמצעות בקרות פרונטליות על ידי נציגים אובייקטיביים אשר בודקים  את היישום אל מול הנחיות ותכנון מחלקת הסחר. בדיקות עיקביות מתוכננות  בשילוב בדיקות פתע  יהפכו את המידע לזמין ואת ניהול המלאי ותהליך קבלת ההחלטות לאקטיבי ומיידי.

By |2018-11-09T06:38:58+02:00נובמבר 9th, 2015|Categories: מאמרים|סגור לתגובות על מסחור חזותי תכנון יישום ובדיקה

About the Author:

Toggle Sliding Bar Area
שינוי גודל גופנים