מניעת האבדן בראש סדר העדיפויות הארגוני

Home » העיתונות » מאמרים » מניעת האבדן בראש סדר העדיפויות הארגוני

מניעת האבדן בראש סדר העדיפויות הארגוני

העלייה באורכה של שרשרת האספקה ובמגוון המוצרים הפכו את מניעת האבדן למסובכת אף יותר. הפתרון אינו טמון רק בעצירת יותר גנבים. היא דורשת אסטרטגיה ארגונית מקיפה.
בכלכלה המאתגרת, שבה ישנם לחצים חיצוניים על שולי הרווח הגולמי הנגרמים ע"י סביבה ממוקדת מאד בקידום מכירות ועודפי מלאי, תחרותית והצורך לשמור על ההון, אנו מוצאים שיותר מתמיד ארגונים מקדמים את נושא מניעת האבדן בסולם העדיפויות בארגוניהם. במקביל לאתגרים העסקיים על רקע ההתרחבות וגידול בהכנסות האתגרים בהתמודדות עם גידול בפחת המלאי, גניבות עובדים וצרכנים גדלים אף הם.
סקרים שנעשו בשנים האחרונות, המדרגים את האתגרים העסקיים העיקריים על שורת הרווח לארגונים, מדרגים את הפשע הקמעונאי והונאות ומעילות עובדים, בשלושת המקומות הראשונים.

קרת מלווה ארגונים המאמצים גישה פרואקטיבית ופועלת באופן עקבי להגדלת שורת הרווח, מאפשרת לארגונים להתרכז בהפקת ערך, צמיחה,כח אדם ותפעול. שמירה על נהלי מניעת אבדן מעודכנים ושליטה בפחת ובמלאי דורשים מחויבות רציפה בשיפורים מתמידים ויוזמות לצד רענונים טכנולוגים.
מתודולוגיה:התגברות על אתגרים חיצוניים ומעכבים ארגוניים דורשת שינוי גישה והפיכת האתגר עסקי להזדמנות. הגדרת תהליכים, כתיבת נהלים, סקר סיכונים ותכנית בקרה שוטפת להגדלת הסנכרון עם נתוני הפחת.

הון אנושי: גיוס הצוות הנדרש מהווה גורם מהותי בסינון הגורמים המשפיעים על נתון הפחת. בדיקת רקע של מועמדים באמצעות שיחות, שאלון סינון, בדיקות פוליגרף שגרתיות ועוד. מלבד ההשפעה ההרתעתית שנוצרת בתהליך הסינון על הארגון להפוך את העובדים להיות מחוייבים במשימת מניעת האבדן כמו בחשיבה מכירתית.

הטמעת נהלים: פיקוח והטמעת נהלי מניעת האבדן בכל רמות הארגון הם כלל אצבע למניעת הכרסום בשורת הרווח. על כל חלקי החברה להבין את הקשר בין שמירת נהלי עבודה תקינים לבין אבדן מלאי, לדוגמה: בדיקת דיוק המשלוח אינה פחות חשובה מתפיסת גנבים.
פשיעה ארגונית : ארגונים רבים לעתים מהווים יעד של הפשע המאורגן. לקוחות אינדיבידואליים וכנופיות מאורגנות מהוות איום על נתון הפחת. מכיוון שנתוני מניעת אבדן הם בין הנתונים העסקיים שאינם נחשבים תחרותיים. מקובל בקרב ארגונים שמנהלי מניעת האבדן משתפים פעולה מודיעינית עם שלטונות החוק וקולגות מארגונים אחרים. פיקוח על מוקדי בטחון ושיפור אמצעי מיגון הם חלק מהאמצעים לניהול התופעה.

מעילות והונאות עובדים: עובדים מהווים גורם משמעותי בפחת המלאי. גניבת סחורה, גניבת מזומנים, פחת מלאי על הנייר, החזרות כוזבות, כל אלו הן חלק משיטות מגוונות למעילות עובדים. הטלת אחריות על גורמים פנים ארגוניים לעיתים חוטאת למטרה. גורמים אלו אמורים להיות מודרכים ומוערבים במאמץ מניעת האבדן, אולם תפקיד מניעת האבדן צריך להיות בסמכות גורם חיצוני בלתי תלוי.

By |2018-11-04T19:10:10+02:00נובמבר 25th, 2015|Categories: מאמרים|סגור לתגובות על מניעת האבדן בראש סדר העדיפויות הארגוני
Toggle Sliding Bar Area
שינוי גודל גופנים